تاریخ انتشار
پرینت

240 راس گوسفند یک خانواده عشایر در کوار تلف شدندفرماندار شهرستان کوار در این رابطه به خبرنگار مهر گفت: در یکی از مناطق کوار یک خانواده عشایری 240 راس گوسفند داشتند که سرپرست خانواده برای تامین آب شرب گوسفندان و خانواده آب را به وسیله تانکر از غناتها و منابع آبی مختلف به محل سکونت خود می برده است.
داریوش دهقان افزود: چند روز پیش سرپرست خانواده تانکر آب را پر کرده و به محل سکونت خود بازگشت و مبادرت به ریختن آب از تانکر در محل مخصوص شرب گوسفندان می کند اما پس از نیم ساعت متوجه می شود که هر 240 گوسفند یکی پس از دیگری تلف شدند.
وی گفت: بررسی ها نشان می داده که در تانکر آب سم ریخته شده است.
فرماندار کوار بیان کرد: این تانکر برای استفاده شرب خانواده نیز بوده اما خداروشکر خانواده از آن آب استفاده نکرده بودند.
دهقان عنوان کرد: در این خصوص کارشناسان مشغول بررسی نوع سم هستند و همچنین مراحل قانونی طرح شکایت و پیگیری قضایی نیز در حال انجام است.
وی با اشاره به اینکه در این خصوص برای جبران این ضربه شدید اقتصادی که به خانواده عشایری وارد شده مردم و مسئولان امر همدل شدند و کمکهایی را جمع آوری کردند، افزود: این رویداد باعث ایجاد یک فرهنگ خوب یعنی کمک به همنوع نیز شد و بدین وسیله هم دوستان، آشنایان، مردم و مسئولان دور هم جمع شدند تا به این خانواده برای تامین بخشی از سرمایه از دست رفته کمک کنند ضمن اینکه بیمه نیز بخشی از خسارات را پرداخت می کند.
به گفته دهقان اقداماتی نیز برای شناسایی مظنونان احتمالی مسموم کردن تانکر آب این خانواده عشایری در حال انجام است.

 

منبع: خبرگزاری مهر

نوشتن دیدگاه


آمار بازدید سایت

1049900
امروزامروز353
دیروزدیروز631
این هفتهاین هفته1722
این ماهاین ماه24994
آمار کلآمار کل1049900
کاربران وارد شده: 0
مهمان: 5
شما اینجا هستید:   خانه اخبارگزیده اخبار داخلی اتحادیه و استانی240 راس گوسفند یک خانواده عشایر در کوار تلف شدند

طراحی و اجرا توسط شهرام عطریان