تاریخ انتشار
پرینت

بررسی مشکلات کشاورزی استان فارس در حضور استاندار و نمایندگان مجلسدرنشست مدیران سازمان جهاد كشاورزي فارس با استاندار، معاونين و مديران كل استان مسائل مختلف بخش كشاورزي استان، بحث و تبادل نظر شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) از فارس، محمد مهدي قاسمي، رئيس سازمان جهاد كشاورزي فارس پیش از ظهر امروز در نشست با سيد محمد احمدي، استاندار فارس، گفت: نگاه هوشمندانه مسئولان عالي استان در دولت تدبير و اميد بيشتر به بخش كشاورزي معطوف شده است و يكي از مهم ترين اقدامات و برنامه هاي مهم ما استفاده از توان و ظرفيت بخش خصوصي براي سرمايه گذاري در استان است كه در همين راستا تاكنون با افراد و شركت هاي زيادي از جمله سرمايه گذران از كشورهاي روسيه و چين مذاکره شده است.
وي در این جلسه که برومندي نماينده مردم شهرستان مرودشت در مجلس شوراي اسلامي، نبي الله احمدي، نماينده مردم داراب و زرين دشت در مجلس شوراي اسلامي و جمعي از معاونين و مديران كل استانداري فارس نیز حضور داشتند، با اشاره به اينكه نقد دلسوزانه در جهت رشد و اعتلاي بخش كشاورزي استان و احقاق حقوق حقه ي كشاورزان و بهره برداران از وظايف محوري رسانه‏ هاست، اظهار داشت: ما از نظر و قلم انتقادي و سازنده رسانه ها استقبال مي‌كنيم و از آنان انتظار داريم از اين رسالت دست برندارند.

رییس جهادکشاورزی فارس: هر روز مطالب کشاورزی روزنامه های محلی و کشوری را می خوانم
رئيس سازمان جهاد كشاورزي فارس نیز در این نشست، ارزش افزوده بخش كشاورزي فارس دركشور را 7.8 درصد اعلام كرد و افزود: بنده‌ هر روز در حد وقت و ملاحظات كاري، مطالب قابل توجه همه روزنامه هاي محلي و برخي روزنامه هاي كشوري را مي‌خوانم و اعتقاد راسخ دارم كه توفيق مطبوعات، موفقيت مسئولان را به دنبال دارد.
رئيس سازمان جهاد كشاورزي فارس با اشاره به اينكه مشكلات پيش روي در خصوص كاهش منابع آبي از گذشته به وديعه گذاشته شده است، خاطرنشان كرد: كافي نبودن سرمايه گذاري در بخش كشاورزي و وجود قوانين دست و پاگير بانكي ،پايين بودن بهره وري در بخش كشاورزي ، خرد بودن اراضي كشاورزي و فقدان الگوي كشت و نبود ضمانت اجرايي، از چالش هاي فراروي بخش كشاورزي استان فارس است.
قاسمي، تعدد مراكز تصميم گيري درخصوص بخش كشاورزي، ضعف در نظام بازاريابي و عرضه محصول، درآمد پايين بخش كشاورزي در مقايسه با ساير بخش هاي اقتصادي و سنتي بودن كشاورزي را از ديگر چالش هاي فراروي كشاورزي نام برد و افزود: 11درصد كل توليدات كشاورزي كشور مربوط به استان فارس است كه بايد در رفع موانع موجود گام هاي اساسي برداشت.
وي با بيان اينكه هر جا به مردم تكيه كرديم موفق شديم، تصريح كرد: ارتباط با مردم تنها در حوزه كلام و اخلاق خلاصه نمي شود، بلكه بايد در فرايند اجرا و تصميم گيري ، مردم را در كنار خود ببينيم و براي تحقق اين مهم راهكارهاي عملي پيدا كنيم.
قاسمي فراهم نمودن زير ساخت هاي صنايع فرآوري محصولات كشاورزي با ترغيب و تشويق سرمايه گذاران در اين بخش، تسريع طرح ها و برنامه هاي بخش كشاورزي و ساماندهي برخي محورهاي مهم اين بخش را از جمله اولويت فعاليت هاي استان در اين مدت دانست و افزود: سهم شاغلين بخش كشاورزي فارس 24.2 درصد اشتغال استان است كه اميدواريم با ياري رسانه ها به اهداف مورد نظر در جهت توسعه و اعتلاي فارس دست يابيم.
به گفته وی 40 درصد ارزش دلاري صادرات غير نفتي استان فارس متعلق به بخش كشاورزي است.

 

منبع: خبرگزاری ایانا

نوشتن دیدگاه


آمار بازدید سایت

1049943
امروزامروز396
دیروزدیروز631
این هفتهاین هفته1765
این ماهاین ماه25037
آمار کلآمار کل1049943
کاربران وارد شده: 0
مهمان: 8
شما اینجا هستید:   خانه اخبارگزیده اخبار داخلی اتحادیه و استانیبررسی مشکلات کشاورزی استان فارس در حضور استاندار و نمایندگان مجلس

طراحی و اجرا توسط شهرام عطریان